20.11.2013

Результати моніторингу донецьких ЗМІ, (лютий 2012 – вересень 2013 року)

Результати моніторингу друкованих і Інтернет засобів масової інформації є оцінними судженнями відповідно до статті 47-1 Закону України «Про інформацію» і не мають офіційного характеру.

Наявність ознак порушення журналістських стандартів або ознак прихованої реклами в матеріалі не може вважатися як доказ отримання редакцією або журналістом майнової чи іншої винагороди за вчинення такого порушення.

У роботі використовується методологія «Інтерньюз Нетворк», Інституту масової інформації (м. Київ, imi.org.ua) та Телекритики.

Експерти громадських організацій (ДМГО «Агенція розвитку місцевого самоврядування», ДОГО «Донецький інститут соціальних досліджень та політичного аналізу», ГО «Центр налізу та розвитку громадських комунікацій «ДІАЛОГ») провели дослідження низки друкованих і електронних засобів масової інформації Донецької області. Робота велась впродовж вісімнадцяті місяців (з лютого 2012 року по вересень 2013 року (окрім травня та серпня 2013 року)  в рамках проекту «У-Медіа» який має на меті сприяння розвитку вільного, динамічного та професійного сектору засобів масової інформації України, виступає в ролі незалежного спостерігача за дотриманням суспільних інтересів та захищає свободу слова, виконується міжнародною громадською організацією «Інтерньюз-Україна» і фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Заявлена мета моніторингу матеріалів регіональних суспільно-політичних видань та сайтів - покращення рівня ЗМІ, дотримання стандартів журналістики, виявлення «замовних» і неналежно маркованих матеріалів рекламного характеру та поширення отриманих результатів серед суспільства. Моніторинг має показати якість та неупередженість регіональних ЗМІ, рівень доступу громадян до об’єктивної інформації, свободи слова та свободи преси. Оцінюванню піддавалися в Донецькій області вісім ЗМІ: газети «Жизнь», «Донбасс-Неделя», «Донецкие новости», «Вечерний Донецк», «Вечерняя Макеевка», тижневик «Панорама», Інтернет-видання «Новости Донбасса» і «УРА-Информ.Донбасс», як одні з найбільш прогресуючих і таких, що впливають на формування громадської думки в інформаційному просторі регіону.

 

Читати/скачати документ (формат *PDF) >>>

Внимание! Сайт на редизайне!

 

Внимание! В настоящее время наш сайт находится на редизайне!

Надеемся на понимание!

С уважением, команда АРМС!